Новини України

Генерал Наєв оцінив вірогідність повторного наступу з території білорусі

Ще з жовтня минулого року військово-політичним керівництвом рф прийнято рішення про розгортання на території білорусі регіонального угруповання військ союзної держави. Офіційно росія заявила про розміщення 9 тисяч військовослужбовців. Як зазначив

Генерал Наєв оцінив вірогідність повторного наступу з території білорусі
  • Published20 Березня, 2023

Ще з жовтня минулого року військово-політичним керівництвом рф прийнято рішення про розгортання на території білорусі регіонального угруповання військ союзної держави. Офіційно росія заявила про розміщення 9 тисяч військовослужбовців.

Як зазначив командувач ОС ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв, зараз наземний російський компонент нараховує понад 4 тисячі осіб – це переважно мобілізовані громадяни рф, які проходять тримісячний курс підготовки у складі підрозділів територіальних військ рф під керівництвом білоруських інструкторів. Надалі ці мобілізовані переміщуються назад до росії для ведення бойових дій на території України.

“Питання можливого повторного наступу росії з боку білорусії детально вивчаються. І всі можливі варіанти подальшого перебігу подій аналізуються та прогнозуються постійно. Станом на сьогодні можна констатувати, що ударних ворожих формувань з боку білорусії не виявлено. Наразі військову інфраструктуру рб – полігони, польові учбові центри тощо – росія використовує виключно як місця підготовки, злагодження та відновлення особового складу”, – сказав він.

За словами командувача, сформовані на території білорусі російські підрозділи відправляються ешелонами на схід і південь України. Підрозділи рф, які дислоковані вздовж українського кордону, ударного потенціалу не мають і можуть здійснювати лише оборонні операції власного кордону.

“Зараз бойові спроможності білоруських збройних сил оцінюються як низькі. Але наша розвідка продовжує роботу для того, щоби своєчасно виявити зміни в обстановці”, – констатував він.

Опублікував
Ільчук Владислав

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.