Тактика

Коліматорні приціли: види та призначення

Як кажуть мисливці – “хороший приціл – запорука вдалого полювання”, і з цим важко не погодитися. Щоб підвищити точність стрільби, професіонали рекомендують використовувати коліматорні приціли. Ці компактні пристрої набули широкого

Коліматорні приціли: види та призначення
  • Published13 Березня, 2023

Як кажуть мисливці – “хороший приціл – запорука вдалого полювання”, і з цим важко не погодитися. Щоб підвищити точність стрільби, професіонали рекомендують використовувати коліматорні приціли. Ці компактні пристрої набули широкого поширення завдяки своїй універсальності та практичності у використанні. Вони підходять для бойової, мисливської та спортивної зброї. Використання подібних прицільних пристроїв дає змогу спростити процес прицілювання на малих дистанціях до 150 м.

На відміну від стандартної оптики, в коліматорах не передбачений фокус, що дає стрільцю переваги на коротких дистанціях. Щоб зловити ціль, що стоїть або рухається, немає необхідності впритул підносити приціл до ока – це дає змогу заощадити час.

Важливою перевагою є кратність прицілу х1, завдяки чому не відбувається ніяких спотворень і оптичного обману зору. Висока точність прицілювання зберігається навіть при активному переміщенні.

Особливості експлуатації

Коліматорні приціли часто порівнюють з лазерною “указкою”, проте між ними є суттєва відмінність. В об’єктиві пристрою відображається прицільна марка, яка підсвічується електронним контролером і її видно тільки стрільцю. Тоді як у лазерному прицілі вказівна точка відображається також на мішені. В умовах полювання це завдає чимало незручностей, адже тварина може злякатися випадкового відблиску лазера і сховатися. Коліматор автоматично здійснює прицілювання, орієнтуючись на пучок променів, який відбивається від віддаленого об’єкта спостереження. Залежно від видів коліматорних прицілів, марка в об’єктиві може мати різні форми, що забезпечує високу точність стрільби з різних видів зброї. У деяких моделях передбачена можливість швидко перемикати прицільні марки.

За принципом роботи коліматорні приціли заведено класифікувати на два типи:

· Активні – прицільна марка горить постійно, а пристрій функціонує на вбудованих елементах живлення;

· Пасивні – призначені для роботи в автономному режимі і не потребують підключення зовнішніх джерел енергії.

Деякі моделі дають змогу витягувати акумуляторну батарею без демонтажу прицілу, що вкрай зручно. Активні приціли практичні, проте їх не рекомендується використовувати в умовах низьких температур.

Коліматорні приціли дають можливість прицілюватися одним або двома очима на вибір.
Закриті чи відкриті моделі?

Популярні види коліматорних прицілів – закриті. У них використовується кілька екранів, на які проектується марка. Тоді як у відкритих коліматорах застосовується всього одна “робоча” лінза. Для відображення прицільної марки можуть використовуватися дві технології:
· Світлодіодна – фотолітографічна пластина підсвічується за допомогою вбудованого світлодіодного індикатора;
· Голографічна – марка підсвічується лазером і відображається на екрані прицілу у вигляді голограми.

Закриті коліматори вирізняються тривалішим терміном служби, а також надійно захищені від механічних пошкоджень і ніколи не запотівають. Однак вони громіздкі, що може спричиняти певний дискомфорт, коли потрібно постійно змінювати позиції і швидко реагувати на пересування мішені. Відкриті приціли відрізняються компактними розмірами і забезпечують широкий огляд.

Ефективність конкретної моделі коліматора безпосередньо залежить від правильного вибору. Закриті приціли з голографічною маркою рекомендується встановлювати на великокаліберні гвинтівки і навіть на дробовики, тоді як відкриті моделі ідеально підійдуть для пістолетів та гвинтівок не великих калібрів. Під час купівлі приладу важливо переконатися, що кріплення відповідає параметрам карабіна або іншого виду стрілецької зброї – деякі моделі мають вбудовані кронштейни, які не підлягають заміні.

Опублікував
Ільчук Владислав

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.