Корисне

Розплата з неба: що на голови окупантів скидають українські дрони

Війська України посилають з небес чимало подарунків.Під час війни українські БПЛА показують себе справжніми господарями неба та диким переляком для окупантів. Тож настав час трішки детальніше розповісти, що то за

Розплата з неба: що на голови окупантів скидають українські дрони
  • Published14 Квітня, 2023

Війська України посилають з небес чимало подарунків.
Під час війни українські БПЛА показують себе справжніми господарями неба та диким переляком для окупантів. Тож настав час трішки детальніше розповісти, що то за такі “гостинці”. Адже умовно ці заряди можна поділити на спеціалізовані та неспеціалізовані. Це великою мірою залежить від того, з якого безпілотника їх скидають.

Неспеціалізовані – від гранати до міни

Під неспеціалізованими боєприпасами слід розуміти звичайні,які загалом для скидання з дронів не призначені і використовуються в наземних боях. Однак воїни ЗСУ швидко збагнули що можуть використовувати їх для скидання на голови та в окопи до окупантів. Як правило це ручні гранати, мінометні міні невеликого калібру, гранати до автоматичних або підствольних гранатометів (ВОГ). В цілому, зазвичай, для таких завдань використовуються комерційні дрони, які в свою чергу також не розраховані для таких задач. Візьмемо до прикладу найпопулярніший і найдоступніший ( ціна в середньому 100 000 тисяч гривень) комерційний дрон Mavic 3 з вантажопідйомністю близько 0,5 кг. Ці “можливості” дуже обмежують список боєприпасів які з його допомогою можна використати. Найчастіше це 1-2 гранати РГД-5. Іноді, дуже обережно використовують ручну гранату Ф-1, вагою близько 600 грамів.
Ураження уламками та сила вибуху не завжди достатньо для знищення ворога, на десятках відео з застосуванням цих боєприпасів видно, що окупанти залишаються живими, частіше за все поранені. Насправді ж, поранення ворога в багатьох випадках “краще”. Це приводить до поступового виснаження людських та матеріальних засобів. А саме, евакуація ( це, можливо, ще мінус 1-2 бійця) трата палива, ліків і т. п.


Спеціалізовані боєприпаси – з піхоти та танків

Спеціалізовані – це вже такі, які відразу виготовлялися для використання з БПЛА. Один з таких, так званий барражуючий боєприпас, якого ще просто називають дроном-камікадзе. Головним плюсом такої системи є те, що бомби можна робити під спеціальні ударні дрони, які своїми характеристиками перевищують цивільні моделі. З цієї причини спеціалізовані боєприпаси мають більшу вагу, а саме головне що вони використовуються для ураження в першу чергу техніки. Для цього використовують бомби та ракети, наприклад з всім відомих безпілотників Bayraktar TB 2. Також Українська армія отримує і спеціальні боєприпаси власного виробництва. Наприклад, київський завод “Маяк” розгорнув виробництво кумулятивного боєприпасу РКГ – 1600 (вага 1.6 кг), а також боєприпаси у вигляді осколкових бомб для ураження вражої піхоти.

Опублікував
Ільчук Владислав

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.