Новини України Події ДФТГ

Вночі ворог атакував Україну балістичними ракетами С-400, крилатими ракетами «Іскандер» та безпілотниками типу «Shahed»

Сьогодні вночі противник завдав ракетного удару по столиці України балістичними ракетами С-400 та крилатими ракетами «Іскандер», та зафіксовано пуски 10 ударних БпЛА «Shahed-136/131». Усі десять – знищено силами та засобами

Вночі ворог атакував Україну балістичними ракетами С-400, крилатими ракетами «Іскандер» та безпілотниками типу «Shahed»
  • Published13 Грудня, 2023

Сьогодні вночі противник завдав ракетного удару по столиці України балістичними ракетами С-400 та крилатими ракетами «Іскандер», та зафіксовано пуски 10 ударних БпЛА «Shahed-136/131». Усі десять – знищено силами та засобами Повітряних Сил.

Свій коментар з цього приводу дав перший заступник начальника штабу Бучанського ДФТГ№1 Петро Мазін: «Попередньо пуски здійснювалися з Брянської області, усього у бік Києва випустили 10 ракет і всі їх було збито, але їх тип буде встановлено лише після вивчення уламків відповідними службами.

Радянська техніка не може збивати такий тип ракет, всі 10 цілей збиті виключно завдяки закордонним комплексам, як, наприклад, Patriot. Зважаючи на те, що С-400 мають низьку точність, скоріше за все ці атаки є елементом залякування.
Тому важливо не нехтувати сигналами тривоги, бо хоч наша ППО і готова вибивати 10 з 10, але уламки становлять серйозну небезпеку. Приклад тому сьогоднішня ніч в Києві.»

Довідково: C-400 вважається еквівалентом американської системи ППО Patriot та “золотим стандартом” російської ППО. Це модернізована версія московської С-300 часів “Холодної війни”, яка також використовувалася під час вторгнення Росії в Україну. Ракета С-400 має швидкість  понад 4 тис. км/год.

Видання Newsweek пише, що за даними Міжнародного інституту стратегічних досліджень, на початку 2023 року у Росії було близько 96 мобільних зенітно-ракетних комплексів С-400, також відомих як Sa-21 Growlers.

За даними голландського розвідувального агентства Oryx, Росія втрачала ключові компоненти своїх батарей C-400 принаймні п’ять разів, в тому числі командні пункти, пускові установки та радари. Можуть бути й інші втрати московських запасів С-400, а в деяких повідомленнях йшлося про невизначений збиток системам С-400 всередині Росії.

РФ вперше  атакувала Київ ракетами С-400 в січні цього року. Тоді ракети C-300 C-400 було складно збити українським Повітряним силам. Але на уже в вересні стрічки новин повідомляли про успішне збиття нашими силами російських балістичних ракет. Дякуємо захисникам неба!

До того ж окремо Петро Мазін анонсував, що мобільні групи ППО на базі Бучанського ДФТГ№1 найближчим часом чекає модернізація, та зауважив, що добровольці регулярно поновлюють свої знання, адже це потреба нашого часу, коли ворог модернізує зброю – оперативно реагувати на зміни.

Опублікував
Адмін-редактор

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.