Новини України

Ворожий БПЛА “Shahed 136”

Все частіше нас атакують ударні БПЛА іранського походження. Керівництво Ірану спонсорують війну в Україні, надаючи свою техніку оркам. Для того щоб ефективно виявляти та знищувати повітряну загрозу потрібно її вивчити.

Ворожий БПЛА “Shahed 136”
  • Published11 Лютого, 2023

Все частіше нас атакують ударні БПЛА іранського походження. Керівництво Ірану спонсорують війну в Україні, надаючи свою техніку оркам. Для того щоб ефективно виявляти та знищувати повітряну загрозу потрібно її вивчити. Тож давайте розберемося що це за “пташка” – Шахід-136.


Shahed 136 — дрон-камікадзе, виготовлений Іраном і вперше представлений у 2020 році. Імовірно, ефективна дальність польоту «Shahed-136» становить від 1000 км з можливістю доставляти бойову частину вагою до 45 кг. Заявлено, що максимальна дальність польоту — 2500 км.
Летить такий безпілотник на висоті від 60 до 4000 м з крейсерською швидкістю 180 км/год. БПЛА має гучний двигун MD 550 або 3W, тому політ ударного дрона можна почути за кілометри, але останнім часом орки встановлюють глушники. Наводиться пташка інерціальною навігацією — метод визначення координат і параметрів руху різних об’єктів і управління їх рухом, що ґрунтується на властивостях інерції тіл, який є автономним, тобто не вимагає наявності зовнішніх орієнтирів або сигналів, що надходять ззовні.
Найнижча висота зафіксована на даний момент 10 метрів над землею, 15 над поверхнею води, використовують яри, пойми, дороги.
На таких висотах знищення беспілотника відбувається тільки стрілецькою зброєю.


Наші бійці вже відточили навички виявлення та ліквідації шахедів, про що свідчить купа фото, які розлітаються мережею після кожної повітряної тривоги.

Все буде Україна!

Слава Україні!

Опублікував
Ільчук Владислав

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.